Tłumacz przysięgły języka chińskiegoOferuję zwykłe i uwierzytelnione, pisemne i ustne tłumaczenia z języka chińskiego i na język chiński, pomoc w kontaktach z partnerami z Chin, organizację wyjazdów biznesowych i handlowych, pomoc i pośrednictwo w kontaktach handlowych z Chinami. Gwarantuję profesjonalizm, kompetencję, oraz rzetelność i terminowość świadczonych usług.

Z językiem chińskim kontakt mam od roku 1989, a zacząłem się go uczyć jeszcze w liceum. Ukończyłem studia na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem magistra sinologii, w latach 1996-1998 i 1999-2000 odbyłem zaś staże językowe na Uniwersytecie Sun Yat-sena w Guangzhou i National Taiwan Normal Univeristy w Taibei.

Po ukończeniu stażu językowego w Taibei., pozostałem w Chinach, osiedlając się ostatecznie w Prowincji Yunnan, skąd razem z moją chińską rodziną przyjechałem do Polski na czas edukacji szkolnej dzieci, do zakończenia której przebywamy w Warszawie.

Moją znajomość chińskiego zawdzięczam zatem – poza edukacją szkolną i uniwersytecką – wieloletniej praktyce i życiu w środowisku posługującym się tym językiem. Nie do przecenienia jest tu również zasługa mojej żony, gdyż od wielu lat mówimy w domu wyłącznie po chińsku.

Tłumaczeniem zajmuję się od roku 2002, świadcząc usługi w zakresie tłumaczeń pisemnych i ustnych zarówno na terenie Polski, jak i Chin, obsługując licznych polskich i chińskich kontrahentów, przedstawicieli władz, świata biznesu i kultury.

W roku 2010 uzyskałem uprawnienia tłumacza przysięgłego języka chińskiego i zostałem wpisany na listę tłumaczy przysięgłych Ministra Sprawiedliwości.

20多年经验的资深翻译,2010年经过国家考试取得中波宣誓翻译资格,中文学专业,曾在中国居住10多年,目前在波兰华沙为中国朋友提供翻译服务,包括:留学生毕业证认证、公证。出生证、无犯罪证明、未婚证明、注册公司相关翻译、孩子出生登记、房屋买卖登记、法庭诉讼翻译等等。 
Katalog Linuxiarzy